İpek Kirpik Ne Kadar Süre Dayanır?

Sürekli bakımlı gözükmeyen isteyen kadınların tercihlerinden birisi de ipek kirpik uygulamasıdır. İpek kirpik uygulaması yaptıran kişiye bir güzellik vermesiyle birlikte göz makyajına ayrılan süreyi de kısarak kişiye önemli zaman tasarrufu sağlar. İpek kirpik yaptıranların en merak ettiği konulardan birisi de ipek kirpiğin kalıcılık süresidir. Unutulmamalıdır ki vücudumuz kendisini sürekli yeniler.

Bu nedenden dolayı ipek kirpiklerin kalıcılığı da sonsuz olmayacaktır. İpek kirpiklerin kalıcılığı konusunda uzmanlar 1 ay ile 6 ay arasında bir süreyi tahmin ediyorlar. İpek kirpik uygulamasının kalıcılık süresi kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. İpek kirpiğin kalıcılık süresinin değişmesinin birçok nedeni vardır.

İpek Kirpiğin Dayanıklılığı İçin Bir Uzmana Başvurmalı mıyız?

İpek kirpik uygulamasının direkt kendisiyle ilgili en önemli konu ipek kirpiği yapan kişinin işinde uzman olması ve uygulamada kullanılan malzemenin kaliteli olmasıdır. İpek kirpik uygulaması hassas ve ince işçilik gerektiren bir uygulamadır.

Bu yüzden ipek kirpikler takılırken yapılan bir hata ipek kirpiğin kalıcılık süresini etkilediği gibi sağlığınız için de kötü sonuçlara yol açabilir. İpek kirpik uygulaması yapılırken göz çevresinde bir işlem yapıldığı için bu konuda hassas olmakta fayda var. İpek kirpik uygulaması yapılırken ipek kirpikler bir yapıştırıcı ile kirpik bölgesine tutturulur.

Uygulama yapılırken kullanılan yapıştırıcının kalitesizliği ipek kirpiklerinizin kısa sürede dökülmesine neden olabilir. İpek kirpik konusunda işinde uzman birisiyle çalışmak her zaman size fayda sağlayacaktır.

Doğal Kirpiklerin Hızlı Uzaması İpek Kirpiğin Dayanıklılığını Etkiler mi?

İpek kirpiğin kalıcılığını etkileyen diğer bir faktör doğal kirpiklerinizin uzama hızıdır. Kendi kirpiğiniz uzadıkça ipek kirpiğin durumu bozulmaya başlayacaktır. Bu yüzden hızlı uzayan kirpikler ipek kirpiğin kalıcılığını olumsuz yönde etkileyecektir. Kirpik uzama hızını yavaşlaması için yapabileceğiniz herhangi bir yöntem bulunmuyor. Bu konuda vücudunuza teslim olmaktan başka şansınız yok.

Normal şartlarda bir insanın kirpikleri 3 aylık bir süreç içerisinde birer ikişer dökülerek kendini yeniler. Bu 3 aylık süreç esnasında ipek kirpikler de doğal kirpikler gibi dökülmeye başlarlar. İpek kirpiklerle 3 aylık süre uzatmak istenildiğinde uzmanlar tarafından yapılan bakımlarla 6 aya kadar bu yöntemle ipek kirpik sahibi olmaya devam edebilirsiniz. Bu nedenden dolayı düzenli bakımlarla ipek kirpiklerinizin dayanıklılık süresini arttırmak kullanıcıların ellerinde bulunuyor.

İpek Kirpik Uygulaması Sonrası Neler Yapmalıyız? Kalıcılığını Etkiler mi?

İpek kirpik uygulamasının kalıcılık süresinin uzamasını sağlayan bir diğer etken ise kullanıcının bazı kurallara uyum sağlamasından geçer. Bu kurallardan ilki ilk 24-48 saat içerisinde kirpiklerin hiçbir şekilde suyla temas etmemesi gerekir. Kirpikler yıkanmamalı, havuza, duşa ya da denize girilmemesi tavsiye edilir. Yüz yıkama esnasında göz, kirpik çevresine su temas etmemesine özen gösterilmelidir. İlk birkaç günden sonra suyla temas konusunda rahat olabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur ise sıcak duş almamak ve sauna gibi ortamlarda bulunmamaktadır. Aşırı sıcak ve buharlı ortamlar ipek kirpiklerin yapıştırıcısının gevşemesine yol açarak dökülmesine neden olabilir. Bu konuda da hassas olmanızda fayda var.

Rimel Sürmek İpek Kirpiğin Dayanıklılığını Etkiler mi?

İpek kirpik uygulaması sonrası göz makyajına ara vermekte fayda var. İpek kirpikler yoğun makyaj malzemelerine dayanıklılık gösteremiyorlar. Bu yüzden İpek kirpiklerin kalıcılık süresini arttırmak göz makyajını azaltmaktan geçiyor. İpek kirpik kullanılan süre aralığında rimeliniz sizi biraz özleyebilir.

Eğer makyaj yapıyorsanız makyaj temizleme ürünleriniz yağsız ürünler olması size fayda sağlar.  İpek kirpik uygulaması sonrasında ipek kirpikler kendileriyle pek uğraşılmasını sevmiyorlar. İpek kirpiklerinizi fazla kaşımak da ipek kirpiklerin düşmesine neden olabilir. İpek kirpiklerin dökülmemesi ve daha uzun süre dayanması için yatış pozisyonunda da bir takım değişiklikler gerekebilir.

Eğer yüz üstü yatarsanız kirpiklerinizin birbirine karışma ihtimali doğar ve bu karışma sonrası ipek kirpikleriniz kırılabilir. İpek kirpikler kırılırsa görünüşleri bozulur ve ipek kirpiklerin düşme hızı artar. Sırt üstü yatarak bu ihtimali ortadan kaldırmak kullanıcının elinde bulunuyor. İpek kirpiklerinizin kırılmaması için bunun gibi bir takım fedakarlıklar yapmanız gerekebilir.

İpek kirpik uygulamasının kalıcılık süresi kişiden kişiye değişir. İpek kirpiğin dayanıklılığı için en önemli etkenler ipek kirpik uygulamasını yapan kişinin profesyonelliği, uygulamada kullanılan ipeğin ve yapıştırıcının kalitesi, ipek kirpiğe sahip kullanıcının dikkatli davranışlarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir