Lenf Drenaj

Lenf drenaj genellikle zayıflamak isteyenlerin bir numaralı tercihi arasında oluyor. Vücudun sıkılaşmasına yardımcı olan bu işlemi, bölgesel zayıflamanın kalıcı ve kaliteli olabilmesi için gereklidir. Tek başına uygulanabilir. Ancak işlemi Power PLate, Padyofrekans, Kavitasyon ve Elektroterapi gibi yöntemlerle beraber uygulandığında verimliliği daha fazla olacaktır.

 

Lenf Drenaj Masajı Nasıl Yapılır?

Lenf drenaj masajı, çalışması sonrasında lenf sistemini harekete geçirir. Bu şekilde bölgesel yağlamaya sebep olan durumları ortadan kaldırır. Toksinleri ve ödemleri vücuttan artar. İnsan vücudundaki dolaşım sistemini düzene sokar. Bu da hücrelerin yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu masaj genellikle zayıflamak isteyenlerin tercihleri arasında bulunuyor. Hızlı kilo verme sürecini isteyenlere sunan Lenf drenaj yöntemi, kadınların menapoz dönemindeki hormonal sorunlarını ortadan kaldırır.

Lenf Drenaj Yararları

Lenf drenaj işleminin pek çok yararı bulunmaktadır. Bu yararlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kan dolaşımını hızlandırır.
  • Masaj etkisi verir. Bu da vücudun rahatlamasına yardımcı olur.
  • Hücreler bu şekilde daha çok oksijen ile buluşur. Cildin canlanmasına sebep olur.
  • Selülite sebep olan dokular vücuttan atılır.
  • Parçalanan yağlar vücuttan Lenf drenaj sayesinde atılır.
  • Detoks etkisi sağlar.

Yukarıda da gördüğünüz gibi, bu işlemin insan vücuduna çok faydası bulunmaktadır. Genellikle bölgesel olarak incelmek isteyenlerin tercihleri arasında bulunan işlem sayesinde sizler de vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz.

Lenf Drenaj Uygulaması

Lenf drenaj, karşımıza Pressoterapi olarak çıkmaktadır. Tek başına da oldukça büyük yardımcı olan uygulamanın yapılması için özel sargılar gerekiyor. Cihaz lenfin akışını sağlıyor. Cihaz sayesinde verilen akım, ısıyı sağlıyor. Alet, vücuda enerjisini kaybetmeden sürekli olarak akım iletmektedir. İşlem bu sebeple normal kıyafetle değil de, uygulama kıyafeti ile yapılmalıdır. Kişi işlem sırasında yatarak dinlendirilir.

Bu tedaviyi isteyen herkes yaptırabilir. Ancak tansiyon, kalp, damat ve dolaşım bozukluğu olan kişiler tarafından uygulanmamalıdır. Bu uygulama lenf akışını ve kan dolaşımını hızlandırdığı için bu kişilerde sorun oluşabilir.

Uygulamanın fayda göstermesi için düzenli kullanım gereklidir. İlerleyen seanslarda sizler de hemen farkı fark edeceksiniz.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty