Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel cilt bakımı gereken tüm analizlerin yapılarak cilt bakımına başlanmasıdır. Yani yapılan testler neticesinde yalnızca cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımlar cildinize uygulanarak gereksiz olan uygulamalar yapılmamış olur. Bu da hem kişiye zaman hem de para kaybının önüne geçmektedir. Diğer bir yandan cilde uygulanması muhtemel bir yanlış uygulamanın da önüne geçilmiş olur.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Profesyonel cilt bakımı sıralaması şu şekilde olmalıdır;

Kişinin cilt türü belirlenip, ardından cilde uygulanacak olan bakım tekniklerine karar verilir. Cilt, tüm uygulamalardan arındırılarak bakıma uygun hale getirilir. Burada kişinin makyajı varsa ya da herhangi bir krem kullanılmış ise temizleme işlemi uygulandıktan sonra temizleme sütü ile son bir temizlik yapıldıktan sonra asıl profesyonel cilt bakımı uygulamalarına başlanır.

Profesyonel Cilt Bakım Uygulamaları

Temizleme işleminden sonra ortaya çıkan cilt, işleme uygun bir hale gelmiştir. Bu aşamanın ardından ise Profesyonel cilt bakımı cihazları kullanılarak cilde buhar uygulaması yapılır. Bu uygulama ile ciltteki lekeler ve siyah noktaların yumuşatılması sağlanır. Bir süre bu uygulama devam ettirildikten sonra komedon kaşığı ile tüm cilt temizlenir ve cilt silinir.

Bu uygulamadan sonra temizlenen cilt gerilir ve ölü derilerden arındırılmış olur. Ama profesyonel cilt bakımı bu kadarla sınırlı değildir. Cilde nem maskesi uygulama adımına geçilir. Frimatör yardımı ile bu maske cilde iyice yedirilerek son adıma geçilir.

Profesyonel Cilt Bakımı Aşamaları

Son aşama olan azot serumu bakımı, profesyonel cilt bakımının son aşamasıdır. Azot serumu yine frimatör yardımıyla tüm cilde yayılır ve emilimi sağlanır. İşte tüm bu işlemler sonucunda profesyonel cilt bakımı tamamlanmış olur.

Cilt bakımı kaç ayda bir yapılır şeklinde sorular da bulunmaktadır. Cilt bakımı için en sağlıklı zaman aralığı haftada bir kez yapılmasıdır. Haftada bir kez yapılan cilt bakımı sayesinde bakımın uygulandığı bölge tazelenmektedir.

Cilt Bakımı Ürünleri

Profesyonel cilt bakımı önemli olduğu kadar cilt bakımında kullanılacak cilt bakımı ürünleri büyük önem taşımaktadır. Profesyonel cilt bakımı yapılmaya başlanmadan önce mutlaka bakım uygulanacak cilde gerekli testler yapılmalı ve bu testlerden elde edilen neticelere göre ürün seçimi yapılmalı ve bu ürünler cilt bakımı sırası kriterleri göz önünde bulundurularak uygulanmalıdır.

Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt bakımı fiyatları çoğu kadın ve erkek tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bunun nedeni ise cilt bakımının cilde tazelik ve temizlik vermesidir.

Cilt bakımı nedir; cilt bakımı cilt bütünlüğünü destekleyen, güzel görünümünü arttıran ve cilt koşullarını hafifleten bir dizi uygulamaya verilen addır. Bunun yanı sıra cilt bakımı; beslenme, güneşe aşırı maruz kalmaktan kaçınma ve yumuşatıcıların uygun kullanımını da içermektedir. Görünümü geliştiren uygulamalar arasında kozmetik, botulinum, dolgu maddeleri, lazer yenileme, mikrodermabrazyon, kabuklar, retinol tedavisi ve ultrasonik cilt tedavisi gibi Profesyonel cilt bakımı yöntemleri de yer almaktadır.

Cilt Bakımı

Cilt bakımı, çok kuru veya çok nemli cilt ve dermatitin önlenmesi ve cilt yaralanmalarının önlenmesi gibi birçok ortamda gerçekleştirilebilen rutin ve günlük prosedür olarak öne çıkmaktadır. Cilt bakımı fiyatları cildinizin mevcut durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Ancak cilt bakımı ve kozmetik arasında kritik farklar bulunmaktadır. Öncelikli olarak bunların irdelenmesi önem taşımaktadır. Kozmetik ürünler genel olarak daha bitkisel özlüdürler. Ancak Profesyonel kozmetik ürünleri ile cilt bakımı fiyatları neredeyse aynıdır. Hatta birçok güzellik salonu yaz aylarına özel indirimler yaparak insanlara cilt bakımı fırsatı sunmaktadır. Ancak şu durum da göz ardı edilmemelidir ki; cilt bakımı fiyatları 2020 yılında enflasyonun da etkisi ile bir hayli artış göstermiştir. Tüm bu artışlara rağmen özellikle kadınların Profesyonel cilt bakımı yaptırma rutini hız kesmeden devam etmektedir.

Evde Cilt Bakımı

Herkes, her daim bakımlı, genç, dinç, diri bir cilde sahip olmak ister. 30’lu yaşlardan itibaren neredeyse herkes cildinde az da olsa yaşlanmanın ya da geçen yılların etkisini hissetmeye başlar. Bazılarında çok erken, bazılarında ise biraz daha geç başlayabilen cilt sorunları kişinin hem özgüvenini hem de psikolojisini olumsuz etkiler. Cilt sorunlarını önlemek, cilt sorunlarından korunmak ya da yeni yeni görülmeye başlanan cilt sorunlarını daha başlangıç aşamasındayken onarmak isteyen kişiler estetik, kozmetik, tıbbi pek çok farklı yola başvurmaktadır. Ancak aslında en güzeli, en doğru tedavi şekli bu sorunlar oluşmadan önlemini almak, koruyucu uygulamalarla cildi beslemektir. Zira bakım yapılmayan, koruyucu önlemlere dikkat edilmeyen ciltlerde erken yaşlardan itibaren sorunlar görülecektir.

Profesyonel cilt bakımı yaptırmak bu sorunlara kesin çözüm olacaktır. Cilt bakını denince aklımıza sadece kadınlar gelmemelidir, cilt bakımı erkek bireyler için de son derece önem taşımaktadır. Profesyonel bir güzellik merkezinde veya evde cilt bakımı yapmanın veya yaptırmanın temeli, cilt temizliğinin düzenli olarak doğal ürünlerle yapılıyor olmasından geçiyor. Bu bağlamda cilt tipine uygun olan bir ürünle cildin temizlenmesi ardından ise cildin yatışması ve ciltte kaybolan yağlı görünümün dengelenmesi için küçük ve yumuşak hareketler ile masaj yapılması önerilir. Bunun için uzmanlar herkesin uygulayabileceği yüz yogasını önermekteler.

Düzenli Cilt Bakımı

Düzenli olarak bakım yapılmayan, beslenmeyen ve özellikle de nemlendirilmeyen cilt; kurur, kırışıklıklar başlar, hassas, sorunlu olur, lekelenme, sivilcelenme gibi rahatsızlık verici sorunlara çok daha fazla meyilli olur. İşte tüm bu sorunları yaşamamak için profesyonel cilt bakımı yaptırma imkanı olmayanlar ya da doğal ürünler ağırlıklı olarak bakım yapmak isteyenler kadın erkek ayırt emeksizin ev yapımı ürünler ile olsun, özel karışımla sonucu elde edilen kürlerden yapılan maskeler ile olsun mutlaka en azından evde cilt bakımı yaparak ciltlerine gerekli önemi vermelidirler.

Cilde bakımı yapmak ve bunu evde her gün kullandığı doğal malzemelerle yapmak; kişiye kendisini iyi hissettirirken, cilde de ihtiyaç duyduğu özeni göstermeye fırsat verir. Ancak tüm bunlardan önce cilt sağlığına iyi gelecek genel geçerli cilt temizliği kurallarına uymak, her şeyden önce cildi temiz tutmak en doğrusudur.

Cilt Temizliği

Cilt bakımının temeli, kesinlikle etkili bir cilt temizliğidir. Bunun için yukarıda da bahsedildiği üzere kimyasal ürünler değil, daha çok doğal ürünler kullanılmalıdır. Kişinin cilt tipine uygun defne sabunu, zeytinyağı sabunu gibi antiseptik özelliği olan doğal sabunlar, cilt temizliği için oldukça uygundur.

Profesyonel cilt bakımı yapan güzellik salonları da genellikle bu doğal maddeleri içeren ürünleri tercih etmektedirler. Bu sabunların ev yapımı olanları cilt temizliğinde çok etkilidir. Her gün cildi doğal sabunlarla yıkamak, 10 günde bir gibi biraz seyrek de doğal kabak lifini sabunla köpürtüp cilde hem temizlik hem de peeling yapmak kesinlikle iyi gelir. Ancak ciltte tahriş oluşumunu önlemek için doğal kabak lifini haftada iki kereden fazla kullanmamak önerilir.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty