Diode Buz Lazer

Diode buz lazer aslında ütüleme buz lazer olarak da bilinmektedir. Ülkemizde de sıkça kullanılan bu lazer epilasyon türü, diğer epilasyon türlerine göre biraz daha farklıdır. 810 nm dalga boyundaki lazere verilen genel isim olmakla beraber, içerisinde birçok teknolojiyi barındırmaktadır. Diğer lazer türlerine göre daha fazla derine inebilen, Diode lazer, kıllar üzerinde çok da etkilidir.

Peki, neden bu sisteme ütüleme sistem denilmektedir? Diode lazer uygulaması yapılırken, sabit bir atış yapılmaz. Ten üzerinde ütü yapar gibi gezdirildiği sırada tene lazer ışını iletir.

Diode Lazerin Yararları

Daha önce de belirttiğimiz gibi diode buz lazer günümüzde çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu lazerin yararlarını şu şekilde belirtebiliriz:

  • Ciltte leke oluşma ihtimalini azaltır.
  • Hemen hemen bütün cilt tiplerine rahatlıkla uygulanabilir.
  • Hava soğutmalı olan modelleri bulunmaktadır.
  • Özellikle kalın ve köklü kıllarda çok daha etkilidir.

Buz lazer epilasyonun çok fazla can yakıp yakmadığı merak edilmektedir. Diode buz lazer uygulanma esnasında, diğer lazer epilasyon türlerine göre çok daha fazla soğutmaktadır. Cihazın başlığının işlem sırasında soğuk kalması, kişilerin acı hissetmesinin de önüne geçmektedir. Bütün cilt ve kıl türleri için kullanılabilen Diode buz lazerin acısız olması sadece kadınları değil, aynı zamanda da erkekleri de cezp ediyor

Lazer Epilasyon Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Lazer yaptırmak isteyenler, lazer epilasyon öncesi, neler yapması gerektiğini çok fazla bilmemektedir. Özellikle kadınlar adet dönemi öncesi çok fazla hassas olurlar. Bu hassaslıkları da aslında lazeri etkilemektedir. Adete 3 gün varsa, ya da adet bittikten sonraki 3 gün içerisinde lazer epilasyon yapılmamalıdır.

Uygulamayı hangi bölgenize yaptırmak istiyorsanız, o bölgenizi kuru ve temiz bir hale getirmelisiniz. İnternet üzerinde bazı kaynaklar kimyasal bazı ürünlerin lazerin acısını hafifleteceğini belirtiyor. Ancak lazer epilasyon öncesi cildinize hiçbir şekilde krem vb. ürünler uygulamamalısınız.

Diode buz lazer yaptırmaya karar verdiğinizde en az 1 ay önceden güneş ile ilişiğinizi kesmiş olmanız gerekiyor. Kişi, kesinlikle bronz bir tene ulaşmamalıdır. Bronzlaşıldığı durumlarda ise kişinin ten rengine dönmesi beklenir.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty