Elektro Terapi (Pasif Jimnastik)

Hem yağ dokusu hem de kaslar için ideal bir terapi yöntemi olarak elektro terapi tavsiye edilmektedir. Avrupa ve Amerika’dan sonra Türkiye’de de birçok sağlık ve güzellik merkezinde başarılı bir şekilde tatbik edilmektedir. Birçok farklı yararı bulunmaktadır. Diğer bölgesel incelme tedavilerinde olduğu gibi seanslar halinde düzenlenir ve uygulanır. Çoğu zaman pasif jimnastik ile birlikte tatbik edilmektedir. Özel cihazları teknoloji destekli olup herhangi bir yan etkiye sebep vermemektedir.

Elektro Terapinin Uygulama Alanları

Öncelikli olarak on sekiz yaşını doldurmuş her yetişkin bu etkin tedavi yönteminden faydalanabilir. Ekstra bir sağlık problemi bulunmayan herkese açık bir terapi yöntemidir. Bunun dışında yağların ve iyileştirilmesi gereken kasların bulunduğu birçok noktaya tatbik edilebilir. Başlıca uygulama alanları içerisinde karın, bel ve göbek bölgesi yer alıyor.

Elektro parçaların yağları parçalama ilkesine dayanan bu tedavi yöntemleri basen ve bacaklar için de etkili olabilmektedir. Son olarak tamamen tercihe bağlı bir şekilde yüz ve göğüs bölgesinde de ifa edilmektedir. Uygulamanın hangi alanlara yapılacağı ilk muayeneden sonra belirlenir. Hastanın şikayetleri de belirleyici olmaktadır.

Elektro Terapi Yaptırmanın Faydaları

Kasları sıkılaştırması ve yağları yakması elektro terapinin faydaları arasında gösterilmektedir. Çok daha fit ve estetik bir görünüme sahip olmak isteyenler periyodik olarak seanslara katılmalıdır.

Vücudun tamamen doğal bir şekilde endorfin seviyesi arttırılır. Kişilerin bağışıklık sistemini güçlendiren ve hızlandıran etkileri de mevcuttur. Kişiler sadece zayıflamaz, kronik ağrılarından da kurtulur.

 

Elektro Terapide Akım Farkları

Toplamda üç farklı akımla elektro terapi uygulanır. Alçak ve ortak seviyedeki akımlar genelde tatbik edilen akımlar arasında gösterilmektedir. Ancak ileri uçlu vakalarda doğru akım adı verilen bir akım seçeneği de tedavi sürecinin bir parçası olabilmektedir.

 

Pasif Jimnastik ve Faydaları

Radyo dalgaları vücuda periyodik akımlar olarak verilir. Bunun sonucunda pasif jimnastik adı ile lanse edilen bir başka tedavi yöntemi ifa edilmektedir. Genellikle kronik olarak tembelleşmiş kasların yeniden ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu sayede kişiler hiçbir şey yapmadıkları halde bu kasların çalışması sonucu fiziki değişimlere uğrar. Pasif kasların uyarılması ile birlikte istenen bölgesel incelme sağlanmış olur.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty