Kaş Kontür

Kaş kontür işlemi, yaptıran kişinin ifadesini bile değiştirmektedir. Bu sebeple kaş şeklinizi beğenmiyorsanız, bu uygulamalar sayesinde yüzünüzün ifadesini değiştirebilirsiniz. Kaş kontörü yaptırmak istiyorsanız, mutlaka profesyonel kişiler ile anlaşmanız gerekiyor. Bu şekilde uygulamadan daha fazla verim almanızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Peki, kaş kontör işlemi nasıl yapılır?

İlk olarak işlem için doğru firmayı tercih etmeniz gerektiğini belirtmemiz gerekiyor. Uzmanlar, kalem ya da kaş ile kaşınıza önden bir şekil verirler. Kısaca ön çizim yapılır. Bu işlemin yapılmasındaki en emel amaç, kişinin işlem sonucunda kötü sonuçlarla karşılaşmasını önlemek. Kaşın şekli belirlendikten sonra kişinin onayı alınır ve işlem, kalıcı hale getirilir.

İşlem için mutlaka tek kullanımlık iğneler tercih edilmektedir. Uygulamanın yapılması için de kimyevi madde içermeyen boyalar kullanılmalıdır. Cildin en üst katmanında epidermis bulunur. Epidermisin altına boyalar enjekte edilerek, işlemler tamamlanmaya çalışılır. Aslında bu işlemin diğer adı, kıl tekniğidir.

Kıl Tekniği İle Kaş Kontörü Yapımı

Bu yöntem ile kaş kontörü tekniği uygulanmak isteniyorsa, mutlaka ek kullanımlık iğneler kullanılmalıdır. Kaşların arasında bulunan ince çizimler, kıl tekniğinin daha doğru uygulanmasını sağlar. Bu işlem, dövmeden farklıdır. Kişinin beğenmesi ve kendini o şekilde görmesi için ilk olarak ön çizim yapılır. Daha sonra ise cihazla teknik uygulanmaya başlanır.

Kaş kontür son derece acısız bir işlemdir. Bu işlemin yapılması için lokal anestezinin yapılması gerekiyor. Kişi artık bu uygulama sayesinde dilediği kaş ürüne ulaşabilir. Uzman kişiler ile doğru uygulamayı yapabilirsiniz.

Kaş Kontörü Yapımından Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kaş kontür işlemi yapıldıktan sonra kişi normal hayatına devam edebilir. Ancak dikkat emesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bu sebeple, işlemin yapılması için doğru kişiler tercih edilmeli. İşte işlemin yapıldıktan sona dikkat edilmesi gereken noktalar unlardır:

  • Mutlaka işlem sonrasında doktorunuzun önerdiği kremleri uygulayın.
  • İşlem sonrasındaki döneminizi rahat bir şekilde atlamak istiyorsanız, fazladan krem kullanabilirsiniz.
  • Banyo işlemini en az 1 hafta boyunca ertelemelisiniz. Çünkü işlemin yapıldığı yere su değmemelidir.

Gün boyunca kaşınıza dikkat etmelisiniz.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty