Selülit Giderme

Selülit giderme işlemi konusunda kadınlar çok fazla araştırma yapmaktadır. Selülit sadece şişman insanlarda değil, aynı zamanda zayıf insanlarda da meydana gelmektedir. Selülitlerin giderilmesi için genellikle lazer cihazlar kullanılmaktadır.

Günümüzde bu teknolojik cihazların geliştirilmesi, bayanların en çok korktuğu selülitlerin giderilmesini sağlıyor.

Selülitler Nasıl Oluşur?

Selülit giderme işleminden bahsetmeden önce, selülitlerin nasıl oluştuğundan bahsetmemiz daha doğru olacaktır. İlk olarak yukarıda belirttiğimiz konuyu bir de burada ele almak istiyoruz. Selülitler sadece kilolu insanlarda meydana gelmez. Aynı zamanda zayıf insanlarda da meydana gelir. Portakal kabuğu görünümünde olan bu görünüm, halk arasında selülit olarak adlandırılmaktadır. Dolaşımın bozulması ile beraber, hücrelerin içerisinde sertleşme meydana gelir. Deri ve yağ arasında doku fibroik bantlar ve çekintiler oluşmasına sebep olur.

Selülit genel olarak derilerin altındaki yüzeylerdeki yağlardan dolayı oluşur. Bu yağ tabakası aslında sporda ya da kilo kaybetmede en az değişikliğe uğrayan tabakalar arasında bulunmaktadır. Bu sebeple sadece spor yaparak ya da diyet yaparak selülitlerinizden kurtulamazsınız.

Selülit Tedavileri

Selülit giderme işlemi için evde yaptığınız maskeler, peelingler ya da diğer doğal yöntemler çok fazla işe yaramaz. Bu görünümün gitmesi için genellikle çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Bunlardan bazıları şunlarıdır:

  • Diode Lazer İşlemi: Mekanik masaja ile selülitlerin giderilmesi sağlanır. İlk olarak büyüyen, şişen ve genişleyen yağ hücreleri geçirgen bir hale ulaştırılır. Fazla yağlar eritilir ve sıvı hale getirilir. Uygulama yavaş ve yumuşak bir şekilde yapılır
  • SmoothShapes Uygulamaları: bu uygulamalarda sadece erinin alt değil, aynı zamanda da üst tabakası sıkılaşmış bir görünüm kazanır. Deri daha kaliteli ve daha güzel gözükür. Bölgesel inceltme ve vücut sıkılaştırma işlemidir.
  • Lazer: Bu uygulama diğer uygulamalara göre biraz daha farklıdır. Aletin ucunda vakumlama aleti bulunmaktadır. Cihaz dokuyu kendini doğru çeker ve ışını dokunun derinlerine kadar iletir. Dokuyu içine alarak işlemi yapar. Vakum kişinin canını yakmayacak kadar yavaş bir şekilde yapılır. Verilen lazer ışını yağlar erimesine ve cildin daha pürüzsüz bir şekilde görünmesine yardımcı olur.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty