Kirpik Lifting

Kirpik lifting, yeni bir uygulama olmasına rağmen hem güzellik salonlarının hem de kuaförlerin ilgili kategorilerinde yer almaktadır. Herhangi bir yaş ya da sağlık sınırlaması bulunmamaktadır. Kirpiklerin doğal bir şekilde keratin takviyesi ile iyileştirilmesi ve çok daha dolgun görünmesi sağlanmak için yapılmaktadır. Ancak bu işin eğitimini almış uzman kişiler tarafından ifa edilmelidir. Hijyenik bir ortamda yapılması gereken bu uygulamalar, kadınların ilk sırada yer alan talepleri arasında bulunuyor.

Kirpik Lifting Uygulamalarında Ped Seçenekleri

Bu uygulamalara özel olarak kullanılan pedler mevcut. Bu pedler göz tipine ve büyüklüğüne göre seçilmektedir. En küçük boyutlardaki ürünler small ölçülerdedir. Daha orta seviyedeki işlemler için medium boyutunda olan ürünler kullanılmaktadır. Daha büyük ve kapsamlı uygulamalar için ise large pedler tercih edilmektedir. Ped seçimleri tamamen estetik müdahaleyi gerçekleştiren uzmanlar tarafından seçilmektedir.

Kirpik Lifting Uygulaması ve Yapılışı

Öncelikli olarak bir randevu alınmalıdır. Söz konusu randevu işlemleri için telefon ya da Whatsapp kullanılmalıdır. Daha sonra bir uzman tarafından kirpikler incelenir. Kirpiklerin son durumu göz önünde bulundurularak ped seçimi yapılır. Pedlerin daha önce hiç kullanılmamış ve hijyenik olması göz sağlığı için kritik bir öneme sahiptir. Sonrasında mevcut kirpikler birer birer bükülür. Bu kıvırma işlemleri ince uçlu bir cımbız ile yapılmaktadır. Sonrasında salonların tercih ettiği bir bakım ürünü sürülür. Bu ürünlerin kalitesine ve markalı olduğuna özen gösterilmelidir.

Akabinde 15- 20 dakikalık bir bekleme süresi mevcuttur. Akabinde keratin takviyesi yapılmaktadır. Keratin cansız bir görünümde olan kirpiklerin doğal bir şekilde canlanmasını olanaklı hale getirir. Yarım saatlik süre sonucunda pedler çıkarılır. Son bir krem ya da losyon benzeri ürün de kullanıldıktan sonra işlem sona erer. Kişiler uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissetmezler. Uygulamanın sonunda sosyal yaşamlarına sorunsuz bir şekilde geri dönebilirler.

 

Kirpik Lifting Yaptırmanın Faydaları

Kirpiklerin yeniden canlanması ve daha gür çıkması için uygun bir terapi yöntemidir. Aynı zamanda makyaja ihtiyaç duyulmadan kirpiklerin çok daha canlı görünmesi de sağlanır. Uygulamanın kalıcılık süresi 3 ile 6 ay arasında değişmektedir. Güzellik salonlarında periyodik olarak yenilenebilir.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty