Cilt Yenileme

Cilt yenileme işlemine genellikle cildinde sorun yaşayan kişiler ihtiyaç duymaktadır. Güneşte kalma, yaşlanma, hızlı kilo alıp verme, zararlı madde kullanma ve sağlıksız beslenme gibi çeşitli sebepler, cildin yaşlanmasına sebep olur.

Eskiyen cildin yapısı yavaş yavaş bozulur. Bozulan ciltte de akneler ve sivilceler oraya çıkabilir. Bu da cildin yapısının pürüzlü bir hal almasına sebep olabilir. Bunun düzeltilmesi için sadece maske ya da peeling yapmak yerli olmayacaktır. Mutlaka uzman yardımı almak gerekiyor. Doğru tekniklerin uzmanlar tarafından uygulanması, cildin düzelmesine yardımcı olur.

Cilt Yenilenmesi Hangi Durumlarda Yapılır?

Cilt yenileme işleminin yapılması için tam olarak belirli bir kriter yoktur. Ancak aşağıda sıraladığımız koşullara sahip iseniz, bu uygulamayı yaptırabilirsiniz:

  • Akne ve sivilce lekeleri
  • Su lekesi vb. hastalıklardan kalan ekeler
  • Güneşten yanan ve zarar gören cilt
  • Ciltteki kırışıklıklar
  • Göz çevresi ve ağız kenarlarındaki kırışıklıklar
  • Geçmişte meydana gelen çeşitli sebeplerden ötürü yaralanmalar

Cilt yenileme işlemi için belirli bir yaş kriteri bulunmamaktadır. Dilediğiniz her yaşa bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Ancak yukarıdaki kriterlerden en az 1’ini taşıyorsanız, çok daha iyi sonuç alabilirsiniz. Cilt için en uygun yöntemi seçerken, iyileşme sürecini göz önünde almamız gerekiyor. Uygulanacak olan yüzeysel tedaviler daha az zaman alır.

Kimyasal Peeling İşlemi

Cilt yenileme işleminde cildin bir kısmına kısmi zarar verilir. İyileşme süreçleri içerisinde sağlıklı cilt yavaş yavaş ortaya çıkar. Bu yöntem olarak genellikle kimyasal cilt soyma işleminin yapılması gereklidir.

Soyma işlemi olarak bilinen kimyasal cilt soyma işlemi için lazer ışını kullanılmaktadır. Ancak doğru bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Aksi durumda istenmeyen değişiklikler oraya çıkabilir.

Deri Düzeltme İşlemi

Deri düzeltme işlemi cildi aşındırma ve üst tabakaları yok etmek için tercih edilmektedir. Yüzeysel yaraların tedavisi için kullanılır. Genel olarak tüm yüze ya da yanaklara uygulanabilir. Kırışıklıkların azaltılması açısından son derece önemlidir.

 

Lazer ile Deri Düzeltilmesi

İki türlü uygulama vardır. İlkinde cilde hasar verilerek cildin soyulması sağlanır. Kinci işlemde ise, cildin yenilenmesi için cilt üzerinde küçük delikler açılmaktadır.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty