Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj son dönemlerde bakımlı kadınların tercih ettiği bir uygulama haline gelmektedir. Özellikle çalışan kadınların tercihi olan kalıcı makyaj ile estetiğe önem veren bakımlı kadınlar 7/24 makyajından şüphe etmeden günlük hayatın yoğunluğu içerisinde yaşamlarına devam etmektedirler.

Günümüz kadınların en çok tercih ettiği kalıcı makyaj uygulaması bazen hayat kurtarıcı hale gelebilir. Özellikle çalışan kadınlar sabah işe hazırlanırken hazırlık süresi minimum süreye iner.

Kalıcı makyaj genellikle dudaklar, gözler ve kaşlara uygulanmakta olup herhangi bir rahatsızlık nedeniyle de kirpik, saç dökülmesi, göğüs ucu sorunları ve derideki renk değişimleri sorunlarına da çare olmaktadır.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj nedir dendiği zaman deri için üretilmiş doğal içerikli malzemelerin iğneler vasıtası ile derinin üst kısmına enjekte edilmesi işlemidir” şeklinde tanımlayabiliriz. Son zamanlarda kalın kaşlar ve dolgun dudakların tercih edilmesi ile kalıcı makyaj uygulamasına rağbetin artmasına sebep olmuştur.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulaması, kalıcı makyaj cihazı yardımıyla kalıcı makyaj boyası mikro iğneler ile deri altına kalıcı olarak yerleştirilmesi ile yapılır. Tek kullanımlık steril iğneler ile yapılan uygulamada kişinin çok acı hissetmemesi sağlanır. Uygulama yapılırken kullanılan yardımcı malzemeler ile duyulan acı minimum seviyededir.

Kalıcı Makyaj Cihazı ile yapılan uygulamada kullanılan kalıcı makyaj boyası derinin üst tabakasına enjekte edilir. Bir süre sonra kalıcı makyaj uygulaması yapılan kişinin cilt yapısına göre değişen uzunlukta kalıcılık süresi bulunmaktadır. Çünkü bir süre sonra deri, kalıcı makyaj boyasını ciltten atmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamasının süresi kişiden kişiye değişmektedir.

Kısaca seçilen kalıcı makyaj işlemine ve tekniğine göre kullanılacak olan yöntemler değişiklik gösterse de ince uçlu iğneler ile organik yapılı kalıcı makyaj boya pigmentleri deri altına enjekte edilerek yapılan bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Kalıcı Makyaj Zararlı mı?

Kalıcı makyaj uygulamasında kalıcı makyaj makineleri ile deri altına uygulanan kalıcı makyaj boyaları insan sağlığına zarar vermeyen malzemelerden üretilmekte doğal ürünler tercih edilmektedir. Kalıcı makyaj makinesi ile yapılan uygulamada, günümüzde artık kalıcı makyaj malzemelerindeki boyalar doğal karışımlar ile üretilmektedir. Kalıcı makyaj makinası ile yapılan uygulamalarda hijyen ve temizliğe azami ölçüde özen gösterilmektedir.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelerde Kullanılmaktadır?

Kalıcı makyaj en çok kaşlar, gözler ve dudaklarda uygulanmaktadır. Uygulamalar doğal görünümde yapılması her zaman tercih sebebidir. Özellikle yüz ifadesine en çok anlam katan kaşlar da yapılan uygulama ile yüz şekline uygun olarak doğal görünen kaşlara sahip olmak mümkün. Dudaklarda yapılan uygulamada ise canlı ve doğal bir görünüm sağlar. Gözler de yapılan uygulama ile de göz makyajınıza kolaylık katmaktadır.

Kalıcı Makyajı, göz çevrenizde Kalıcı Eyeliner ve Dipliner olarak iki farklı teknikte yapılmaktadır. Kalıcı Kaş Kontur. Dudak Konturu ve Dudak Renklendirme olarak çeşitlendirebiliriz.

Kalıcı makyaj uygulaması güzellik ve görselliğin yanı sıra sağlık için de kullanılabilmektedir

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kullanılabilir?

Kalıcı makyaj çoğu zaman dövme uygulaması ile karıştırılmaktadır, kalıcı makyaj dövme gibi ömür boyu cildinizde kalmamaktadır. Dövme derinin en alt tabakalarına enjekte ediliyorken kalıcı makyajda kalıcı makyaj malzemesi derinin üst tabakalarına enjekte edilmektedir.

Uygulamasının kullanım süresi kişinin cilt tipi ve cilt yapısına göre değişmektedir. Zaman içerisinde kalıcı makyaj malzemesi deri tarafından dışarı atılmaktadır. Bu durumlarda kişinin tercihine göre yenileme yapılması gerekmekte olup insan sağlığına zarar vermeyen kalıcı makyaj malzemeleri kullanılıyor oluşu yapılan işleme güven katmaktadır. Kullanılan kalıcı makyaj malzemesi için herhangi bir endişe duymadan uygulamanızı istediğiniz bölge/bölgelerde kullanabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj ile Dinamik Görünüm

Kalıcı makyaj tercihinizi hangi alanda yaparsanız yapın günlük hayatın koşuşturması içerisinde makyajınızı göze çarpar nitelikte kalacak ifadenize dinamik bir görünüm katacaktır. Çevrenizdeki insanlar bu dinamikliğinizi fark edeceklerdir.

Doğal görünümde yapılan kalıcı makyaj uygulaması günlük hayatınızda ruh halinizi pozitif yönde etkileyecek olup makyaj tazeleme derdinden kurtulacaksınız.  Güne başlamak sizin için çok daha kolay hale gelecek. Makyaj için kullanmış olduğunuz zaman minimum dereceye inecek, makyaja harcadığınız zamanları kendinize ve hayatınızda daha da anlamlı hale gelecek. Gün içerisinde daha aktif ve dinamik olarak yaşamınıza devam edeceksiniz. Günlük kullanıma uygun ve doğal görünümlü yapılan kalıcı makyaj uygulamaları ile anlamlı bakışlara canlı gülüşler ile enerjinizi en üst seviyede hissedecek bunu da çevrenize hissettireceksiniz.

Kalıcı Makyaj Seçenekleri

Günlük olarak rutinleşen hayatınızda önemli bir zaman kaybı söz konusu olan makyaj uygulamalarından kadınlar kimi zaman sıkılırlar. Ancak bakımlı olmak ve hoş görünmek kadınlar için çoğu zaman zorunluluk haline gelmiştir. Günlük hayata başlarken rutin olan hazırlık süreci de kimi zaman yorucu olabilmektedir. Oysa kalıcı makyaj uygulaması ile her zaman güzel ve alımlı hale gelerek hayatınıza bir değişiklik katabilirsiniz. Üstelik bunun için de fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak. Günlük hayatınıza çok daha kolay başlayabileceksiniz. 

Kalıcı makyaj uygulaması güzellik ve görsellik faktörünün yanı sıra ciltte oluşan hasarlarda da kullanılabilmektedir. Örneğin meme başı renkli halka çalışması ya da memenin alınması ile meme ucu renklendirmelerinde, cilt rahatsızlıklarında ve yara izlerinin kapatılmasında kullanabilirsiniz. Bu da kendi vücudunuza gözünüze çarpan ve sizi rahatsız eden kusurların giderilmesinde etkili olup özgüveninizin de artmasına sebep olacaktır.

Kalıcı Makyaj Fiyatları

Kalıcı makyaj fiyatı yapılan bölgeye ve kullanılan tekniğe göre değişmektedir. Kalıcı makyaj uygulamaları farklı teknikler ve farklı cihazlar ile farklı malzemelerle farklı bölgelerde kullanılmaktadır. Hangi tekniğin kullanılacağı cilt tipine göre belirlenmektedir.  Hangi bölgeye uygulanacağı tercihe göre belirtildikten sonra kalıcı makyaj fiyatları bu tekniklerin farklılığına ve uygulama yapılacak alana göre değişiklik göstermektedir.

Kalıcı makyaj yaptırmayı düşündüğünüzde yaptırdığınız ekibin profesyonelliğine kullanılan kalıcı makyaj cihazının kalitesine azami özen göstermenizde fayda bulunmaktadır.  Kalıcı makyaj fiyat konusunda her ne kadar belirleyici bir etken olsa da sağlığınız kalıcı makyajınızın doğal bir görünüme sahip olması sizin önceliğiniz olmaktadır. Daha sonraki aşamalarda istenmeyen durumlar ile de karşılaşabilirsiniz.

Kalıcı Makyajdan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı makyaj uygulamasının en verimli şekilde kullanılması için bazı konulara da dikkat etmek gerekmektedir. Uygulama sonrasında verilen medikal malzemelerin kullanımına özen gösterilmeli, ciltte oluşan kabuklanma ve pullanma söz konusu olduğunda koparılmamalıdır. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra cildinizin bakımını ihmal etmemelisiniz.  Size önerilen bakım kremlerini düzenli olarak kullanmalı iki hafta boyunca güneşe çıkmamalısınız.  Kalıcı makyaj malzemesi uygulanan bölgeye asla kaşıma ve ovma yapmamalısınız.

Kalıcı makyaj uygulaması yapıldıktan sonra 4 ile 6 hafta içersinde cildinizin rengi oturmaya başlayacaktır. Kalıcı makyaj malzemesi cildiniz ile uyumlu hale gelmesi için aslında tek ihtiyacınız olan şey biraz zaman. Kalıcı makyaj uygulaması sonrasında verilen bakım kremleri mutlaka uygulanmalı azami özen gösterilmelidir. Cildin su ile temasından kaçınılmalıdır.

Kalıcı Makyaj Silinir mi?

Kalıcı makyaj uygulaması yapıldıktan sonra kimi zaman istenmeyen durumlar ile de karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Ancak yapılan kalıcı makyajların da silinmesi mümkün olmaktadır. Böylelikle kalıcı makyajı daha pratik ve daha kolay şekilde kullanmak mümkün olmaktadır.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty