Yüz Renk Tonu Eşitleme

Ciltteki ton farklılıkları çoğu kişi tarafından dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer teniniz beyaz ise, yaşadığınız bölgede sıcaklıklar düzensiz ise, musluk sularınız kötü ise, yüzünüz için sürekli olarak nemlendiriciye ihtiyaç duyuyorsanız, ilerde cildinizdeki ton farklılıklarından dolayı şikâyet duyabilirsiniz. Yüzünüzü ne kadar temizlerseniz temizleyin, bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Herkesin derisinde çeşitli hücreler bulunuyor. Eğer fazla güneş ışınına maruz kaldıysanız, bu hücreler çok daha fazla melalin salgılamaktadır. Yüzünde toplanan renkler, cildin rengini değiştirir ve ton farklılıkları oluşmaya başlar. Bu ton farklılıkların giderilmesi için mutlaka yüz renk tonu eşitleme konusunda deneyimli ve uzman bir doktor ile iletişime geçmelisiniz.

Ton farklılıklarınız gittikçe artıyorsa, bu konuda kaliteli bir güneş koruyucu kullanarak işe başlayabilirsiniz. Bu şekilde cildinizdeki koyulaşma duracak ve geriye doğru açılmaya başlayacaktır. Pek çok markanın ton eşitleyici kremini bulabilirsiniz.

Saf C vitamini içeren ürünler de cilt tonunun yerine gelmesi konusunda size yardımcı olabilir. Kimyasal peeling ve lazer ile ekeli olan tonların düzelmesini sağlayabilirsiniz. Belirtmemiz gerekiyor ki, çoğu kişinin cildini bu kremler çözmemektedir. Günlük hayatınızda normal dışarıya çıktıysanız 30 faktörlü güneş koruyucu kremlerinden kullanmanızı öneriyoruz. Kullanmadığınız durumlarda cildinizdeki koyulukların sürekli olarak arttığını göreceksiniz.

Cildin Koyulaşmaması İçin Yapılacak Olan Uygulamalar

Eğer cildiniz, koyulaşmaya ya da lekelenmeye elverişli ise, bu konuda sizin yapabileceğiniz çok fazla bir şey bulunmamaktadır. Ancak yine de alabileceğiniz bazı önlemler, cildin sorununu ortadan kaldırabilir. Bu yöntemlerden bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

  • Güneşe çıktığınız zaman parfümlü ürünler kullanmamaya özen gösterin. Bu tür ürünler sıcak ile birleştiğinde leke yapabiliyor.
  • Kış aylarında olsanız bile güneş koruyucu kremi kullanmayı unutmayın. Çoğu kişi kış aylarındaki güneşin yakmayacağını düşünerek kış güneşini umursamaz. Ancak çok savunmasız bir şekilde çıkarsanız, yüzünüzdeki lekelerin arttığını göreceksiniz.
  • Yılda en az 2 defa cildinize saf C vitamin kürünü uygulamaya özen gösterin.
  • Her hafta cildinize hak ettiği bakımı yapın. Maske ve peelingler ile cildinizin tonunu biraz eşitleyebilirsiniz. Ancak tam çözüm istiyorsanız, mutlaka uzmandan yardım alın.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty