Kirpik

Kadın ve erkekler için istenmeyen kıllar ciddi bir problem olarak görülmektedir. Bundan dolayı da insanın dünya üzerinde varlık göstermiş olduğu ilk dönemlerden günümüze kadar ki dönemlerde insanlar, pürüzsüz bir cilde kavuşarak çok daha bakımlı ve güzel görünmek adına çeşitli yöntemlere başvurmuşlardır.

Günümüzde tüylerden arındırılmış pürüzsüz bir cilt için en çok başvurulan yöntemlerden biri olarak epilasyon öne çıkmaktadır. Epilasyon terimini ilk kez ya da birkaç kez duyanların kafasında oluşan soru işaretlerinden biri de epilasyon nedir? Şeklindeki sorudur.

Epilasyon Nedir?

Cildin kıllardan arındırılarak pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayan pek çok uygulamanın varlığı söz konusudur. Bunlardan biri de epilasyondur. Epilasyon, uygulama gerçekleştirilecek olan bölgeye ısı ve ışın ile kıl köklerinde tahribat meydana getirme yöntemidir. Günümüzde en çok tercih edilen güzellik uygulamalarından biri olma özelliği taşımaktadır.

Arzu edilen güzellik için günümüzde gerek kadın gerekse erkekler bölgesel epilasyon gibi çeşitlilik gösteren seçeneklerini tercih etmektedir. Bu sayede bakımlı bir cilde sahip olma arzusunda olan bireyler vücutlarının belirli bölgeleri için epilasyon yaptırma imkanı elde etmektedir.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Epilasyon Sistemlerinin Çalışma Prensibi

Epilasyon uygulamaları belirli dalga boylarına sahip olan ışık enerjisi yaymaktadır. Ortaya çıkan bu enerji ise uygulandığı kıl köklerinde bulunan melanin adı verilen pigment tarafından adsorbe edilir ve ısı enerjisi meydana gelir.

Ortaya çıkan ısı enerjisi kıl kökünün ısısının artmasına sebebiyet verir. Bunun neticesinde ısı oranı artan kıl kökünde tahribat meydana gelir. Bu tahribatın neticesinde kıl kökü bir daha kıl çıkaramaz. Uygulanan ve son derece güvenli olan epilasyon ışınları cilt üzerine uygulandıktan sonra sadece melanin pigmentleri tarafından emilir. Bu sayede diğer cilt hücreleri üzerinde herhangi bir olumsuzluk söz konusu olmaz.

Güzellikte Kaliteli Hizmetin Adresi

Güzellik adına yapılan her hizmette olduğu gibi epilasyon konusunda da profesyonel olarak hizmet sunulan güzellik salonlarından yararlanılması son derece önemlidir. Bu bakımdan arzu ettiğiniz pürüzsüz, ipeksi ve ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olmak için hizmet alabileceğiniz güvenilir ve profesyonel adreslerden biri de Gözde Gizem güzellik merkezidir.

Arzu ettiğiniz nitelikte bir güzellik hizmeti alabileceğiniz donanım ve koşullara sahip olan güzellik merkezinde kendinizi tecrübeli ellere emanet etmenin memnuniyet verici sunucunu almanız mümkün olmaktadır.

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty