Göz Çevresi Morluk Giderme

Günümüzde pek çok kişinin yakındığı konuların başında göz çevresi morluğu gelmektedir. Panda göz olarak da adlandırılan bu durum son derece estetik dışıdır. Kişileri yorgun, bitkin ve çökük gösteren bu durumda kurtulmak tahmin ettiğiniz gibi zor değil!

Gözaltı Morluğu Hakkında

Gözaltı morluğu sorunu yaşayan pek çok kişi, bu sorunundan kurtulmak için çareyi fondötenlerden ve kapatıcılardan yana kullanıyor. Evde yapacağınız kürler ve bazı maskelerle, gözaltı morluğunu kısa bir süre için durdurmanız mümkün olabilir. Ancak kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız.ç

Neden Gözaltı Morarır?

Gözaltı morluğunun tek sebebi, uykunuzu alamamış olmanız değil. Uykunuzu aldığınız ve sağlıklı beslendiğiniz halde, çeşitli sebeplere bağlı olarak gözaltlarınızda morluklar oluşabilir. Bu sebeplerden ilki yaşlanmadır. İnsan yaşlandıkça vücudunun çeşitli yerlerinden yağ e kas dokusu kaybeder. Ancak en çok kaybı göz çevresinden verir. Göz çevresi bu durumda daha yorgun ve daha bitkin bir şekilde gözükebilir.

Bunun dışında genetik durumlardan dolayı da gözaltı morluğu yaşayabilirsiniz. Genetik durumla meydana gelebilen gözaltı morluğu göz çevresindeki kan damarlarlarının genişlemesi ve koyulaşması şeklinde kendini belli eder. Bunun dışında gözaltı morlukların sebepleri şu şekildedir:

  • Alkol, sigara ve zararlı diğer maddelerin kullanılması
  • Kadınların regl dönemi
  • Aşırı tuz kullanımı
  • Depresyon, yaşam tarzı vb.
  • Göz etrafında meydana gelebilen enfeksiyonlar

Gözaltı Morluğunun Tedavisi

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, gözaltı morluğunun pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Sizler evde kendinizde maskeler hazırlayabilirsiniz. Ancak bunlar sizi istediğiniz görünüme kavuşturmaz. Mutlaka profesyonel ve kurumsal bir yardım almanız gerekir. Genel olarak kullanılan yardımlar şu şekildedir:

  • Kimyasal Peeling: Bilinen peeling işleminden farklıdır. Cildin kaliteli görünümünü sağlaması açısından uygulanır. Lazer teknolojileriyle beraber uygulanan bu sistem gözaltı morluklarına yardımcı olur.
  • Yağ Transferi: Kişinin kendi vücudundan alınan yağın, gözaltı morluğu tedavisinde kullanıldığı belirtilmektedir. Kişinin kendi vücudundan alınan sağlıklı yağ hücresi uzun süreli ve son derece kaliteli bir işlemdir. Bu operasyon sayesinde göz çevresi daha verimli ve kaliteli bir görünüme kavuşacaktır.

Merkez

Kayışdağı Cd. No:49 34750 Ataşehir - İstanbul

Bize Ulaşın

info@gozdegizem.com

Bizi Arayın

(0216) 575 67 79

Randevu Talep Edin

Gözde Gizem Beauty